sobota, 19 lutego 2022

Kolorowy styczeń...

Witam...
Dawno mnie tutaj nie było i upssss chyba zapomniałam obsługi bloga. Nie wiem co z tego pisania dzisiaj wyjdzie ale na dobry początek spróbuję wstawić kilka zdjęć.
Styczeń przywitał nas temperaturą typowo wiosenną. Na dworze było szaro i buro, a o zimie nawet nikt nie myślał.
W ogrodzie za to panowały jesienne klimaty... wdzięczyły się kolorowe wrzosy, zwisające liście barwinków, ozdobne kapusty przybrane igliwiem i gałązkami wrzosów oraz pięknie przebarwione na bordowo kiścienie. Te kupiłam przez przypadek ale tak mnie zauroczyły, że obowiązkowo dokupię jeszcze w innych odmianach.
No i nie mogę zapomnieć o moich ulubionych hortensjach i trawach. One nawet zasuszone i w beżowo-brązowych barwach są bardzo dekoracyjne nawet w zimie.
Uwielbiam... zobaczcie sami jak to wyglądało...
Dekoracje okazały się być bardzo udane. Zdobią ogród od jesieni do dzisiaj. A nowo nabyte kiścienie pięknie się przebarwiły i super przetrwały zimę w donicach. Takich roślinek poszukuję, takich które będą ozdobą ogrodu przez cały rok , a do tego jeszcze są zmienne w swym wyglądzie w każdym okresie.
No to udało zrobić się wpis na blogu... haha. Trochę to trwało zanim się połapałam sto razy edytowałam, poprawiałam, wgrywałam ale jest...jest...jest....
Gorąco pozdrawiam Jola

8 komentarzy:

 1. wygląda super, tak nostalgicznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie jak zwykle u Ciebie o każdej porze roku. Pozdrawiam:):):)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sohbet Toplumun her kesimine hitap ederek bireylerin huzurlu, güvenli ve mutlu paylaşımlarda bulunmasını sağlamak, kişiler arası iletişimi, sosyal ve kültürel paylaşımı arttırarak toplumun psikososyal durumunu iyileştirmek, samimi, gerçek ve duygu yoğunluğu olan arkadaşlıkları teşvik ederek, kişiler arası yardımlaşmanın önemini kavratmak, hayatın her anını tüm güzellikleriyle kullancıların eş zamanlı birlikte yaşamasını sağlamak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Projektowanie altany ogrodowej to świetna okazja do eksperymentowania z różnymi stylami i materiałami. Znalazłem artykuł na Radio Zamość, który szczegółowo opisuje, jak urządzić nowoczesne altany z wykorzystaniem technorattanowych narożników ogrodowych https://www.radiozamosc.pl/artykul-4media/25068,jak-urzadzic-nowoczesne-altany-z-technorattanowymi-naroznikami-ogrodowymi. To ciekawe spojrzenie na wykorzystanie nowoczesnych materiałów w tradycyjnym kontekście ogrodu. Zainspirował mnie do przemyślenia, jak mogę wykorzystać technorattan w mojej altanie, tworząc zarówno stylowe, jak i praktyczne miejsce do wypoczynku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super roślinki, moim ulubionym kwiatkiem jest wrzos :)
  https://natrix.pl/

  OdpowiedzUsuń